Czasami myślę sobie, że najprościej byłoby wrócić do domu… Oszczędzić sobie stresu no i dom to wygoda – łóżko, pościel, meble – wszystko porządne…
Tylko co mi to da? Tak naprawdę to też mi nie oszczędzi stresu, bo do pracy i tak muszę iść (może jedynie język). Poza tym tu mogę nauczyć się żyć samodzielnie. No i polska służba zdrowia nadal mnie przeraża i bardzo już bym chciał nie musieć być zdany na jej (nie)łaskę. Urządzić też się przecież można no i kupić sobie te porządne rzeczy jak się ma pracę.
Poza tym zawsze chciałem TU mieszkać, a nie w Polsce przecież. Tylko od czasu do czasu muszę sobie to przypomnieć – np. dziś pospacerowałem po mieście gminnym. Miasto 4x większe niż moje w Polsce (2x więcej ludności) i takie piękne… 500m od centrum domeczki, pełno zieleni, naprawdę cała masa zieleni! Patrząc na polskie miasta/miasteczka prawie nie mogę sobie tego wyobrazić :/ Jak oni (tutaj) to robią? Nawet miasto powiatowe, jeszcze większe wygląda podobnie!
Właśnie dlatego mi się tu podoba, właśnie dla takich widoków warto! Bo właśnie w takim miejscu chcę żyć :)
Wybierz sobie szablon...
Archiwum
-
Ostatnie wpisy
- Magda c.d. sobota, 25 kwietnia 2026, 08:19:38
- Magda zmanipulowana do tranzycji [wideo i mój komentarz] poniedziałek, 13 kwietnia 2026, 01:04:18
- Podsumowanie 2025 [+edit] środa, 31 grudnia 2025, 21:59:08
- Włochy: Neapol – Rzym – Genua – Turyn (25.10-1.11) piątek, 28 listopada 2025, 20:42:36
- Bildungsurlaub 2025 czwartek, 9 października 2025, 20:41:43
Najnowsze komentarze
- Groningen (25.08) i Köln (7.09) | wendigo blog - sierpniowe seminarium
- Lou Fontaine - Uwaga! Kończę bloga!
- Królowa Karo - „Skąd się bierze nieheteronormatywność?”
- wendigo - wojna reality show
- wendigo - O przemijaniu, rodzinie, przyjaciołach i ich braku i samotności… (ale nie całkiem pesymistyczna notka…)
Tagi
- allegro
- bog
- codzienne
- cytaty-aforyzmy
- filmy
- filmy-trans-itp
- fobia-spoleczna
- fobie-leki-i-inne-zaburzenia
- forum
- homoseksualizm
- ksiazki
- ksiazki-trans-itp
- leczenie
- marzenia
- moje-zdanie
- muzyka
- o-blogu
- okazyjne
- osobiste
- pamietnikowe
- piosenki-teksty
- pisarstwo
- podroze
- polityka
- praca
- przemyslenia
- przypowiesci-itp
- przyszlosc
- religia
- seriale
- smieszne
- sny
- testy
- transseksualizm
- transseksualizm-linki
- transseksualizm-po
- transseksualizm-przed
- transseksualizm-przed-wzmianka
- transseksualizm-w
- transseksualizm-w-wzmianka
- ubior
- wspomnienia
- wycieczka
- wyjatkowe
- zdrowie
Wyszukiwarka
Dark TT
Twenty Ten