Chyba nikt już nie wierzy w katastrofalne proroctwa, ale ja to tak bym chciał żeby się coś tego dnia faktycznie zmieniło… Są inne ciekawe hipotezy. Przejście do czwartej gęstości i te rzeczy. Cóż, można wierzyć lub nie, ale pewnego razu (około wiosny chyba) obejrzałem sobie pewne wideo na YT – siedzi sobie koleś i bardzo, BARDZO powoli opowiada o tej dacie. Na początku jak włączyłem, nerwy mnie wzięły i myślę sobie: „streszczaj się koleś, bo nie mam czasu” ;) Ale jak skończyłem oglądać całość, to zrobiło mi się mega głupio, bo on właśnie o czasie mówił.
I to o czym już kiedyś pisałem/oglądałem – co raz więcej rzeczy dzieje się w co raz krótszym czasie i to musi się zmienić, bo ile jeszcze jesteśmy w stanie wytrzymać?
I w końcu my sami (a przynajmniej ja), czy nie za szybko żyjemy? Zawsze byłem dumny z tego, że potrafię robić kilka rzeczy na raz, tylko… czy to naprawdę jest aż tak przyjemne? A może by tak czasem obejrzeć film, po prostu obejrzeć zamiast przy tym czytać czy robić porządki… I cóż z tego, że nie przeczytam w tym roku tych założonych 52 książek? Już przeczytałem 35, niektórzy nawet tyle przez całe życie nie przeczytają :D
Taki jest mój cel, pozostały trzy miesiące (data dobra jak każda inna, im ciekawsza tym lepiej ;) ), chcę się nauczyć żyć wolniej. Nie chodzi też o to by się nudzić, jeśli mam ochotę oglądając tv robić coś innego to w porządku, ale chodzi o to by bez wyrzutów sumienia obejrzeć, po raz kolejny, jakiś serial… By po raz drugi przeczytać książki, które uważam, że są tego warte.
By już nigdy nie użyć pojęcia: „nie mam czasu”.
Wybierz sobie szablon...
Archiwum
-
Ostatnie wpisy
- Magda c.d. sobota, 25 kwietnia 2026, 08:19:38
- Magda zmanipulowana do tranzycji [wideo i mój komentarz] poniedziałek, 13 kwietnia 2026, 01:04:18
- Podsumowanie 2025 [+edit] środa, 31 grudnia 2025, 21:59:08
- Włochy: Neapol – Rzym – Genua – Turyn (25.10-1.11) piątek, 28 listopada 2025, 20:42:36
- Bildungsurlaub 2025 czwartek, 9 października 2025, 20:41:43
Najnowsze komentarze
- Groningen (25.08) i Köln (7.09) | wendigo blog - sierpniowe seminarium
- Lou Fontaine - Uwaga! Kończę bloga!
- Królowa Karo - „Skąd się bierze nieheteronormatywność?”
- wendigo - wojna reality show
- wendigo - O przemijaniu, rodzinie, przyjaciołach i ich braku i samotności… (ale nie całkiem pesymistyczna notka…)
Tagi
- allegro
- bog
- codzienne
- cytaty-aforyzmy
- filmy
- filmy-trans-itp
- fobia-spoleczna
- fobie-leki-i-inne-zaburzenia
- forum
- homoseksualizm
- ksiazki
- ksiazki-trans-itp
- leczenie
- marzenia
- moje-zdanie
- muzyka
- o-blogu
- okazyjne
- osobiste
- pamietnikowe
- piosenki-teksty
- pisarstwo
- podroze
- polityka
- praca
- przemyslenia
- przypowiesci-itp
- przyszlosc
- religia
- seriale
- smieszne
- sny
- testy
- transseksualizm
- transseksualizm-linki
- transseksualizm-po
- transseksualizm-przed
- transseksualizm-przed-wzmianka
- transseksualizm-w
- transseksualizm-w-wzmianka
- ubior
- wspomnienia
- wycieczka
- wyjatkowe
- zdrowie
Wyszukiwarka
Dark TT
Twenty Ten